Proteza natychmiastowa w skrócie.

PROTEZY NATYCHMIASTOWE

 

Czy można zrobić protezę od razu? Na dziś? Na jutro? Na wczoraj?

Tak, żeby nie czekać i pójść od razu do pracy z gotowymi zębami zamiast czekać i w tym czasie co robić? siedzieć w domu? Nie uśmiechać się wcale? Nie jeść?

 

Zastanawiacie się nad tym czasami? Ja rozmawiałam już z wieloma osobami, które bardzo długo zwlekały z decyzją zrobienia protezy lub mostu.
Najczęściej pacjenci obawiają się konieczności usunięcia przednich zębów, których brak byłby bardzo widoczny dla innych.

Kiedy po usunięciu starych zębów dziąsła goja się nawet przez kilka tygodni nie da się założyć protezy docelowej trwałej. To wiemy wszyscy, ale czy wiecie, że można też zrobić inaczej?

 

Możesz już zrobić protezy natychmiastowe lub protezy wczesne.

Pod tymi nazwami kryje się inna możliwość która omija przeszkodę gojących się dziąseł.

Protezy natychmiastowe zakłada się tuż po usunięciu zęba - często na tej samej wizycie. Aby były gotowe “natychmiast” trzeba je wcześniej przygotować. Trzeba jeszcze przed usunięciem zęba wykonać planowo wyciski i przymierzyć protezy “próbne” na wcześniejszych wizytach. Wtedy w momencie planowej ekstrakcji mamy już gotowa protezę którą wystarczy dopasować.

Protezy wczesne, zaczynamy robić dość szybko po usunięciu zęba lub zębów. Czasem nawet w dniu ekstrakcji.

Czyli są one wykonywane i przymierzane na gojących się dziąsłach. Należy jednak wiedzieć, że na skutek gojenia tkanek po ekstrakcjach, protezy takie będą się robiły luźniejsze w miejscu po zabiegu. W miarę cofania się obrzęku dziąseł należy je uszczelnić w gabinecie po pewnym czasie.

Oba rodzaje protez można nosić jako tymczasowe, lub po jakimś czasie dopasować je ponownie i używać jako protez docelowych na długie lata.

Mogą one pomóc przetrwać trudny okres „bezzębny” przed wykonaniem innych uzupełnień np mostów porcelanowych, których wykonanie i dopasowanie jest długotrwałe.

W naszym gabinecie mamy doświadczenie w wykonywaniu również takich rodzajów uzupełnień na które nie trzeba długo czekać.


W razie pytań lub chęci umówienia się na indywidualną konsultację prosimy o napisanie wiadomości do nas

lub o telefon na 508-383-281